NiceVisions

Vytvárame inovatívne a relevantné riešenia pre dnešok a lepšie zajtrajšky. Snažíme sa hlboko pochopiť - nielen analyzovať - funkčné procesy v ľudských a prírodných prostrediach. Budujeme lepšiu budúcnosť.

Naším hlavným projektom sú Solar Tiles, BIPV systém obvodového plášťa, ktorý prináša výrobu energie z obnoviteľných zdrojov bez kompromisov na úkor vysokej vizuálnej kvality a bezproblémovej integrácie do mestského prostredia. V roku 2019 medzinárodná porota udelila Solar Tiles cenu Slovak Design Award v kategórii Dizajn s pridanou hodnotou. Taktiež Solar Tiles zvíťazili v hlasovaní verejnosti o najobľúbenejší dizajn za rok 2019.

EXPO

Prototypové riešenie Solar Tiles, skladajúce sa z "kachličiek" v násobkoch základného rozmeru 15 x 15 cm. Solar Tiles sú tvorené dizajnovou časťou, ktorá môže mať takmer ľubovoľnú farebnú potlač s vysokým rozlíšením. Dopĺňajú ju kachličky s integrovanými solárnymi článkami s vysokou estetickou kvalitou (all-black), vyrábajúce elektrickú energiu. Zapojenie je identické s bežnými fotovoltickými panelmi, a to aj pri ich ľubovoľnom vzájomnom aranžovaní. Všetky použité komponenty sú certifikované na PV použitie. 

Typovo ide o BIPV aktívny fotovoltický systém prevetrávanej fasády, ktorý je vhodný najmä pri novostavbách a rekonštrukciách budov. V súčasnosti prebieha malosériová výroba na mieru jednotlivým projektom.

Zdroj: NiceVisions 

NiceVisions, MATEJ MICHLÍK, CO-FOUNDER

vystúpi s prezentáciou na tému Využitie maximálneho potenciálu pri výrobe elektriny v programovom bloku SMART RIEŠENIA PRE KAŽDÉHO.