Slovensko vo svetovej vesmírnej ekonomike

Vesmír už dávno nie je iba o výskume a objavovaní. Čo presne predstavuje vesmírna ekonomika, aké príležitosti prináša a kde sa v nej dokážu nájsť slovenské firmy? 

Na tieto otázky budú odpovedať a diskutovať Michal Brichta, riaditeľ priemyselnej zložky Slovenskej vesmírnej kancelárie (SARIO) a jeho hostia, ktorí zároveň predstavia svoje inšpiratívne projekty prinášajúce inovatívne technológie pre budúce vesmírne misie alebo využívajúce cenné satelitné údaje pre potreby nášho každodenného života. Sledujte v programovom bloku SKY IS NOT THE LIMIT - AKO ZÍSKAŤ PROJEKT EURÓPSKEJ VESMÍRNEJ AGENTÚRY.

YMS, RADOVAN HILBERT,  Business Development Director

Spoločnosť YMS je partnerom Európskej vesmírnej agentúry (ESA), vlastní pokročilé technologické know-how na prácu s vesmírnou technológiou.  

CTRL, CRISTIAN DAN STRATYINSKI, Chief Technology Officer

Spoločnosť CTRL sa špecializuje na hardvér a mechatronické systémy. Transformuje skúsenosti z priemyslu aj do projektov výskumu vesmíru Európskej vesmírnej agentúry (ESA).

BIOX TECHNOLOGIES, RASTISLAV KRAMPL 

Slovenský startup BioX Technologies vyvíja zariadenie, ktoré pripraví potravinu v uzavretom cykle. Pracuje na ňom v rámci programu MELLiSA, ktorý je súčasťou výskumu Európskej vesmírnej agentúry (ESA). 

----

Viac o Slovenskej vesmírnej kancelárii