EXPO

Generálny partner podujatia Vám v ČSOB Smart kaviarni ponúka atraktívny priestor na konzultácie Vašich projektov s bankovými špecialistami v oblasti medzinárodného obchodu, financovania zelených projektov, prevádzkového financovania, resp. iných Vašich potrieb, ktoré vieme pokryť v rámci ČSOB finančnej skupiny. 


Patak Motors je slovenský výrobca elektrických vozidiel, ktorý ponúka inovatívne, udržateľné a cenovo dostupné riešenia mobility pre potreby občanov v prímestských oblastiach. Svetoví dizajnéri a inžinieri spoločnosti Patak Motors vytvorili funkčný prototyp malého mestského elektrického vozidla s názvom Patak Rodster, ktorý je pripravený na sériovú výrobu.

Patak Rodster reaguje na rastúci dopyt po ekologických, ekonomických a technologicky vyspelých mikroautách. Od ostatných hráčov na trhu vyčnieva vďaka výraznému retro dizajnu z 30. rokov, ktorý prináša pocit slobody a radosti z jazdy.

Patak Motors nadväzuje na dlhú a silnú tradíciu automobilového priemyslu na Slovensku, najväčšieho výrobcu automobilov na obyvateľa na svete.

Kde všade viete systémy DAITABLE využiť? Napríklad na monitoring strojov. Obzvlášť v energeticky náročných priemysloch ako sú oceliartvo, automotive, chemický či pekárenský sektor. Spolu s partnerskou firmou Alfacad s.r.o. vyvíjame inteligentný pásový dopravník, na ktorom vieme demonštrovať ako funguje Smart energetický Manažment a prediktívna diagnostika v praxi a prečo je takýto systém vhodný pre každý jeden stroj vo výrobných podnikoch.


Ukážka práce s logistickými a skladovými systémami v reálnom čase. Pomôžeme vám optimalizovať vaše procesy a zlepšiť efektivitu dodávateľského reťazca a poskytneme konzultácie ako moderné digitálne riešenia podporujú udržateľný dodávateľský reťazec a pomáhajú znižovať negatívny vplyv podnikania na planétu.
Fascinujúca ukážka práce v reálnom čase na vesmírnom projekte zameranom na realizáciu vesmírnych prieskumných misií s prieskumným dronom.


Pestovanie čerstvej zeleniny skvelej chuti bez slnečného žiarenia – dokonca aj vo vesmíre? Vybavenie OSRAM PHYTOFY® RL, NASA sa snaží urobiť práve to, pretože rozširuje svoj výskum výroby potravín pre vesmírne misie.

Nájdenie správneho svetelného spektra pre optimalizovaný rast rastlín je kľúčové a osvetlenie PHYTOFY® RL na báze LED  bol vyvinutý spoločnosťou OSRAM špeciálne pre výskum v oblasti pestovania rastlín. Šesť spektrálnych kanálov umožňuje širokú škálu aplikácií – od prirodzene sýtočerveného svetla na konci dňa až po UV svetlo, alebo ako nočné prerušenie. Vďaka inteligentnému softvéru je možné vyvinúť a testovať rôzne scenáre osvetlenia na optimalizáciu rastu, živín a chuti. Ušetríte aj čas výskumu – s automaticky generovanými mapami vyžarovania, ktoré nepotrebujú manuálne zadávanie hodnôt.


DHL Cubicycle 

  • Tento špeciálny kuriérsky elektrobicykel uvezie 150 kg zásielok
  • Na jedno nabitie prejde DHL Cubicycle až 50 km

DHL Cubicycle je určený na prevoz až 150 kg nákladu umiestneného v krytom uzamykateľnom priestore s objemom jedného metra kubického. Na jedno nabitie prejde tento viac ako 3 metre dlhý a 59 kg vážiaci cargobike až 50 kilometrov.
Kuriérske elektrobicykle DHL Cubicycle prevádzkuje spoločnosť DHL Express vo viacerých krajinách, kde sa vďaka výmene desiatok štandardných dodávok za elektrobicykle vyprodukuje menej emisií CO2 a to až o 150 ton ročne.
Spoločnosť DHL Express tak napĺňa svoju dlhodobú úlohu pioniera, inovátora a propagátora udržateľného rozvoja a jedná sa o ďalší postupný krok k splneniu prísľubu Mission 2050, v ktorom sa skupina Deutsche Post DHL, ktorej súčasťou je aj spoločnosť DHL Express, zaväzuje do roku 2050 dosiahnuť nulové emisie.

Kolekcia RENEWALS by Nosene & DHL

Kolekcia RENEWALS by NOSENE dáva formou upcyklingu nový dych materiálom a látkam, ktoré sú poškodené alebo to najlepšie vo svojej pôvodnej verzii už majú za sebou. DHL Express poskytla materiály z poškodených/vyradených kuriérskych uniforiem. Zároveň dostala priestor aj nadaná študentka Karin Elízová z VŠVU z ateliéru odevného dizajnu, ktorá túto kolekciu nadizajnovala.
RENEWALS je obnovenie zničeného, UPYCLING pridáva hodnotu už použitému. Logistika nás spája s okolitým svetom a môže upcycling spojený s kvalitným, kreatívnym a nositeľným dizajnom priniesť kdekoľvek a ku komukoľvek. Pretože udržateľnosť a ekológia nemajú hranice a sú (mali by byť) súčasťou celého sveta. Záväzok k udržateľnosti je neoddeliteľnou súčasťou firemnej kultúry DHL. Od roku 2008 máme ambiciózne ciele v oblasti udržateľnosti. Uvedomujeme si, že aj odevný priemysel je jedným z veľkých prispievateľov rastu CO2. Zamysleli sme sa akou formou by sme mohli v DHL Express Slovensko prispieť k zníženiu emisií a zároveň využiť to, čo už raz bolo vytvorené.


FOTOMAT je revolučná sieť kioskov na tlač fotiek z mobilu. Fotky si vytlačíš pohodlne a bezpečne priamo z tvojho mobilného telefónu cez appku FOTOMAT. Appku stiahneš na Apple App Store aj Google Play Store. Každý deň máš jednu FREE FOTO zadarmo. Do dnešného dňa je sprevádzkovaných 150 kusov na Slovensku, v Čechách a v Dubaji.