TEPELNÉ ČERPADLÁ

SLOVENSKO AKO BUDÚCA VEĽMOC VO VÝROBE TEPELNÝCH ČERPADIEL

Firmy vyrábajúce tepelné čerpadlá priniesli na Slovensko investície takmer za 500 mil € a vytvoria vyše 3 000 nových pracovných miest. Celková ročná produkcia viac ako 500 000 ks bude radiť Slovensko k popredným výrobcom tejto technológie. 

K téme tepelných čerpadiel a možnostiam rozvoja biznisu pre slovenské firmy sa viac dozviete od zástupcov Slovenského zväzu pre chladenie, klimatizáciu a tepelné čerpadlá a predstaviteľov firiem Hoval a Daikin.

Spíker:
VLADIMÍR ŠOLTÉS, Špecialista pre komplexné technické riešenia v segmente HVAC-R, Daikin

Spoločnosť Daikin, svetový líder v oblasti vykurovania, chladenia, vetrania a mrazenia funguje na Slovensku od roku 1995. Daikin Airconditioning Central Europe - Slovakia sa venuje vytváraniu ekologických HVAC riešení, ktoré pomáhajú podnikom a majiteľom domov šetriť peniaze a zároveň sú šetrné k životnému prostrediu.

Hoval je jednou z popredných medzinárodných spoločností v oblasti riešení pre vykurovanie, vetranie a rekuperáciu tepla. Náš široký sortiment zahŕňa kotly na pelety, tepelné čerpadlá a solárne systémy a ponúka komplexný rad plynových a olejových kondenzačných kotlov, ako aj riešenia pre riadené vetranie obytných priestorov, systémy vnútornej klímy a rekuperáciu energie. Hoval sa umiestnil ako kompletný dodávateľ, ktorý ponúka malé až veľké vykurovacie systémy pre všetky dostupné zdroje energie, ako aj sofistikované systémy klimatizácie budov a interiérov.

Spíker: 
TOMÁŠ HORŇÁK, Riaditeľ

Slovenský zväz pre chladiacu a klimatizačnú techniku združuje slovenských i zahraničných podnikateľov, zamestnancov, inštitúcie, firmy a ostatných záujemcov z oblasti výroby, dovozu, obchodu, servisu, vzdelávania a užitia chladiacej a klimatizačnej techniky.

Spíker:
doc. Ing. PETER TOMLEIN, Tajomník, Slovenský zväz chladiacej a klimatizačnej techniky